O nás

Nestátní zdravotnické zařízení vede MUDr. Jaroslava Kolářová, Ph.D. se specializací pediatrie, neonatologie, včasná diagnostika a terapie hybných poruch metodou prof. Dr. V. Vojty. V zařízení pracuje současně tým lékaře a školených fyzioterapeutek- Michaela Žáková, Dis, Mgr. Hana Vašíčková, Mgr. Pavla Daumann. Naším cílem je včasné zjištění ohrožení dítěte vývojem dětské mozkové obrny nebo jiných hybných poruch včetně vadného držení těla neurokineziologickou diagnostikou dle Vojty. Včasné zahájení terapie reflexní lokomocí dle Vojty s cílem dosáhnout optimálního možného hybného vývoje znamená  zahájit terapii nejpozději do 3 měsíců věku. Dle metodiky pracujeme zejména se symptomaticky rizikovými dětmi (s dětmi, které mají příznaky dle neurologické diagnostiky dle Vojty). Během vyšetření a terapie jsou přítomni nejlépe oba rodiče, kteří jsou v terapii zacvičeni tak, aby mohli terapii reflexní lokomocí účinně provádět doma. Spektrum našich pacientů zahrnuje děti s neurologickými, ortopedickými, logopedickými, očními a jinými problémy, které dokážeme pomocí reflexní lokomoce dle Vojty léčit. Samozřejmě se věnujeme i starším dětem s různým spektrem diagnóz.

V odborné ordinaci provádíme UZ vyšetření CNS. V rámci odborné pediatrické ordinace probíhá diagnostika a terapie v návaznosti na ostatní specializace a laboratorní vyšetření. Pro registrované pacienty funguje též ordinace praktického lékaře pro děti a dorost.

V našem centru najdete 5 ordinací, nyní nemáme z epidemiologického hlediska čekárnu, do 5 minut od času objednání budete ošetřeni v ordinaci. Můžete použít stinnou zahradu, možnost zaparkovat přímo před domem. Nemocné a zdravé děti se nesetkávají, v případě nutnosti jsou důsledně izolovány, vyšetření probíhá vždy na čas po předchozím telefonickém objednání.